"Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны" КМҚК

18.11.2022

16-18 қараша күндері Қарағанды облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы» ММ Қарағанды облысының музейлері үшін «Музей қызметінің негізгі бағыттарын жаңғырту» семинар-тренингін өткізген болатын.

Семинар-тренинг бағдарламасына Қазақстанның жетекші музейлері – Қазақстан Республикасының Ұлттық музейіне, Теміртау қалалық тарихи-өлкетану музейіне  және АЛЖИР саяси қуғын-сүргін құрбандарының мемориалдық кешеніне бару енгізілді.

Қарағанды облыстық тарихи-өлкетану музейінде ,Теміртау қалалық тарихи-өлкетану музейінде лекторлар Орыспаева М.К. , Мустафина Х.Р. , Сафарова Г.М. , Шпилевая Н.М. , Файзуллина Г.Ш. «Музей заттарын мемлекеттік есепке алу.Музейдың ғылыми – қор жұмысының құрылымы» , «Қазіргі кезеңде ғылыми-қор жұмысының негізгі бағыттарын жаңғырту» , «Музейді брендтеу алгоритмі. Музейлердің визуалды сәйкестігі. Брендті енгізу және басқару» ,»Музей экспозициясы мәтін/мессандрж ретінде. Көркем ойлау экспозицияны жаңғыртудың ресурсы ретінде. Көрнекі экспозицияның доминанты ретінде көркем бейнесі. Объективті және субъективті теңгерім. АҚШ, Еуразия, Ресей, Қазақстан және Орта Азиядағы музей коллекцияларын түсіндірудің өзекті тәжірибелері » , Практикалық сабақ «Музей кеңістігіндегі тақырыптың рөлі. Экспозиция тақырыбын ашу мүмкіндіктері. Тарихи қайта құру-бұл дәуірге сүңгудің экспозициялық мүмкіндігі» , «Музей туризмі музейінің мәдени-бұқаралық қызметі» , «Қазіргі заманғы өнер практикасы және мәдени мұраны түсіндіру » және басқа да тақырыптар бойынша лекциялар жүргізілген болатын.

Семинар-тренинг Ақмол кентіндегі «АЛЖИР» саяси қуғын-сүргін және тоталитаризм құрбандарының еске алуға арналған мұражай-мемориалдық кешенін көріп, тамашалаумен  аяқталды.

Басшы

Абишева Назым Болатовна Өмірбаян